اهمیت تغذیه کودکان- مجله زندگی رویسا

به تغذیه کودکانمان اهمیت بدهیم…

سرمایه گذاری بر روی تغذیه کودکان، باعث بروز تغییراتی بزرگ در سطح اجتماعی و اقتصادی کل کشور می‌شود. با دریافت تغذیه صحیح در سال‌های ابتدایی زندگی، مغز و بدن کودکان با حداکثر توان خود رشد می‌کند. کودکانی که رشد بهتری داشته باشند موقعیت‌های بهتری در زندگی خواهند داشت و سال‌های بیشتری سلامت زندگی می‌کنند، عملکرد آنها در مدرسه ارتقا یافته و تبدیل به افراد بالغ و تحصیل کرده‌ای می‌شوند که می‌توانند اقتصاد کشور خویش را شکوفا کنند و نسل‌های بعد از خود را نیز به سلامت به سر منزل مقصود برسانند. این یعنی سرمایه‌گذاری ابدی.

امروز با تمام پیشرفت‌های بشریت، سوء تغذیه به شدت سلامتی کودکان را تحت تاثیر قرار داده و جالب است بدانید که 45 درصد مرگ و میر کودکان در جهان به این علت است. در این شرایط 10 درصد از IQ کودکان به خاطر عدم دریافت ویتامین و املاح معدنی ضروری در 10 سال اول زندگی کاهش می‌یابد. دختران مبتلا به سوء تغذیه تبدیل به مادران مبتلا به سوء تغذیه خواهند شد و به دنبال آن نوزادان مبتلا به سوء تغذیه به دنیا خواهند آمد.

به همین دلیل کار مادران امروزی بسیار سخت است. آن‌ها باید نهایت تلاش خود را در جهت بهبود تغذیه کودکان خود به انجام رسانند. بدین گونه که سلامت کودک خود را با در اختیار قراردادن مواد غذایی حاوی پروتئین، ید، ویتامین‌های A, C, E و نیز آهن تامین کنند. با مطمئن شدن از مقادیر کافی کلسیم و پروتئین، سلامت دندان‌هایشان را بیمه کرده و برای افزایش رشد قدیشان حبوبات، جوانه‌ها، لبنیات و مواد غذایی حاوی روی را تامین کنند و همیشه در پی این باشند که موجبات افزایش هوش آن‌ها را نیز از طریق دریافت انواع ماهی، تخم مرغ، حبوبات و غیره فراهم کنند. به دنبال این موارد بهترین زمان خوردن، توجه به تداخلات مواد غذایی در جهت رفع میزان جذب آن‌ها و یا برعکس تاثیر بر افزایش جذب یکدیگر از مواردی است که مادران باید نسبت به آن آگاهی کامل داشته‌باشند چرا که در بسیاری از موارد مادر بر این باور است که کودک وی تمامی مواد غذایی مورد نیاز روزانه خود را دریافت می‌کند، در حالی که زمان نامناسب مصرف آن‌ها مانع از جذب ویتامین‌های موجود در هر کدام می‌شود. در این مسیر شناخت روحیات و حالات کودک می‌تواند کمک شایانی به بهبود تغذیه وی کند چراکه تغذیه جسم و روح آن‌ها ارتباط مستقیمی با هم دارند و از هم اثر می‌پذیرند.

تغذیه کودکان- مجله زندگی رویسا

مجموعه رویسا با بیش از 25 سال سابقه درخشان در جهت تولید و تامین مواد پودری، آردی، گرانولی و مواد اولیه قنادی، پیشرو در صنعت غذایی کشور می‌باشد. پیشنهاد رویسا به شما عزیزان خرید بدون واسطه و با قیمت مناسب از فروشگاه اینترنتی رویسا می‌باشد. رویسا گلچینی از بهترین‌ها…

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *